סיורים בתל אביב – להתאהב בתל אביב יפו

סיורים ביפו העתיקה

מזל שיש אותך

סיורים ביפו העתיקה

יפו אותה אנחנו אוהבים לכנות ׳יפו העתיקה׳ היא בעיקרה חדשה. רוחות הזמן שינו את פניה אך למזלה ולמזלנו היא לא נהרסה כליל, לא מעט הודות למרסל יאנקו שביקש לשמור על ׳רוח המקום׳ ולעצב אותה מחדש כשכונת אמנים.

לפרטים נוספים מוזמנים להצטרף לקבוצת וואצאפ שקטה או התקשרו אלי 052-662-0190 שלחו לי ווצאפ או השאירו פרטים ואחזור אליכם ממש בקרוב..

סיור ביפו העתיקה
מגדל השעון ביפו

מגדל השעון ביפו

כשעומדים בכיכר השעון ההומה צריך להפעיל את הדמיון ולהזיז את גלגלי הזמן  170 שנים אחורה. שורת החנויות בצידה המערבי של הכיכר היתה חלק מחומת העיר, בית המלון סטאי היה חלק ממערך האבטחה של העיר והקישלה בית המעצר, הדרך היתה דרך חולית כבושה ומסביב חולות ופרדסים.

אבל יפו היתה בסימן הקידמה והחלה להתפתח מחוץ לחומות. שכונות קמו מצפון ומדרום לה, דרכים נסללו, עסקי התיירות החלו לפרוח עם בתי מלון ראשונים, רוחות הזמן השתנו. גם הזמן עצמו השתנה שכן עד עתה חיו על פי שעון הטבע עד שהוחלט להקים את מגדל השעון שסימן את הזמן. שער העיר שהיה ננעל  עד אז ערב ערב עם שקיעת החמה לא עוד ננעל. עגלונים מילאו את הכיכר מחכים שיתמלאו מושביהם להוביל אנשים לירושלים. השוק הפך הומה באנשים וסחורות ויפו היתה למקום מפגש לרעיונות חדשניים. 

סביל אבו נבוט

מחוץ לשער העיר הוקם מתקן מים, למען הנכנסים והיוצאים בשער העיר, ונקרא סביל. סביל זה מכונה "סביל אבו נבוט" בטעות. שכן, הוא נבנה על ידי סולימן. אבל סיפורו של אבוט נבוט נקשר בשער העיר הסמוך ומכאן הבלבול.  

סביל אבו נבוט
סביל אבו נבוט
סיור ביפו העתיקה - שער ירושלים
שער ירושלים

שער העיר – שער ירושלים

אם נתעלם ממצבו המוזנח של האתר, הרי שזה היה שער הכניסה והיציאה מהעיר, שהייתה מוקפת חומה. ממנה יצאה הדרך לירושלים ומכאן שמו.  

כנסיית סנט פיטר

במעלה העיר העתיקה אי אפשר שלא להבחין בכנסיה גדולה ומרשימה, כנסיית סנט פיטר. אם תתבוננו היטב תבחינו בראשה בצלב המונח על סלע- או בשמו האחר פטר והסיפור כאן לוקח אותנו הרחק לימי ראשית הנצרות.

סיור ביפו העתיקה
כנסיית סנט פיטר, מבט מגשר המשאלות
פסל נעורים נצחיים, אלי אילן
פסל נעורים נצחיים, אלי אילן

פסל נעורים נצחיים

ברחבה שלידה תבחינו בוודאי בפסל ברונזה מעשה ידי האמן אלי אילן, נעורים נצחיים.

להמשך קריאה >

גשר המשאלות

אגדה עתיקת יומין מספרת שמי שיאחז במזל שבו הוא נולד (שמוטבע על הגשר), יביט לים ויבקש משאלה – משאלתו תתגשם . בואו לא נחמיץ את ההזדמנות.

להמשך קריאה >

גשר המשאלות
סמטאות ומזלות ביפו העתיקה ,סיור מודרך
התפוז המרחף
התפוז המרחף, יפו העתיקה

התפוז המרחף

פסלו של רן מורין מספר את סיפוריו של פרדסי יפו שהיו תפארתה והיעלמותם תחת בניה חדשה. עץ התפוז גדל בתוך גלעין, אך שורשיו מנותקים מהאדמה ועל כן, לא זוכה שיהיה לו נוף של עץ שגדל בפרדס. רן מורין רומז לנו שאין כמו להתחבר לשורשים.   

להמשך קריאה >

נמל יפו

מכאן דרך הסמטאות נרד לנמל ונמשיך לטייל לאורכו. ננסה לדמיין את עולי הרגל וההתרגשות שאחזה אותם, כשדרכו לראשונה על אדמת ארץ הקודש. מומלץ להתיישב באחד מבתי הקפה ולנשום את אוויר הים.

יפו העתיקה, מסגד הים
בסיור מודרך ביפו העתיקה מגלים שמיקומם של המסגדים אינו מקרי ויש להם סיבות ושימושים נוספים מלבד תפילה
סיורים ביפו העתיקה
מבט אל היום מנמל יפו

סיור ביפו עם ילדים

רוצים מפגש משפחתי עם ערך? מחפשים רעיון לחגוג יום הולדת או יום נישואין? רוצים מפגש משפחתי מורחב או מפגש אינטימי? נהדר לצאת לסמטאות יפו העתיקה ולטייל יחד.

סיור לילי ביפו – אין כמו יפו בלילות

אין ספק שהציטוט הזה מבוסס על המציאות כי יפו של הערב היא צבעונית יותר,  שמחה יותר, יפה יותר.

המקומות של הבוקר כמו מחליפים  בגדים אם כי קוד הלבוש של המבלים שומר על הקלילות שלו. וישנם כמה מוסדות קולינריים שהם של הערב בלבד. אם אתם גמישים נסו להקדים לשעות הביניים קל יותר עם חנייה,  פחות צפוף, והאווירה לא פחות כיפית.
סיור לילי ביפו
יפו בלילה
סיור לילה ביפו
סיור זריחה ביפו

סיור זריחה ביפו

"אשמורת תיכונה נושקת לשלישית", זוהי יפו שמתחילה השכם בבוקר כאילו מבראשית. ספינות הדייגים שחוזרות ואלו שלעומתן יוצאות, רוכבי האופניים שעוצרים, ירח וקרני שמש מתחלפים. יפו קסומה וצבעונית בזריחה אחרת.

המלצות ביפו העתיקה

גשר המשאלות

גשר המשאלות

"מילה ועוד מילה/ מגששות עכשיו/ אם יש לך משאלה/ אמרי אותה שוב בלחישה״   / אהוד מנור משאלות לב:שנתחבק, שניפגש, שנשתה קפה, שנטייל, שהקורונה תעלם…כמה משאלות

לקריאה >

ריקמה אנושית

רקמה אנושית אותו יום, כמידי יום חלפתי על פני רחוב יפת מקצה לקצה. במעלה הרחוב הבחנתי במשקוף כחול לא מוכר. פתחתי את הדלת בסקרנות… מעבר

לקריאה >

בייגלה כשר לפסח

על פתח ביתה של עדן Eden Hevroni חלפתי פעמים רבות 'בדרך הבייגלה' הקבועה שלי ולא סתם הוא עורר בי סקרנות: את קיר הבנין הצמוד למאפיה

לקריאה >

סיפורים ביפו העתיקה

גשר המשאלות

גשר המשאלות

"מילה ועוד מילה/ מגששות עכשיו/ אם יש לך משאלה/ אמרי אותה שוב בלחישה״   / אהוד מנור משאלות לב:שנתחבק, שניפגש, שנשתה קפה, שנטייל, שהקורונה תעלם…כמה משאלות

לקריאה >

גרפיטי בנמל יפו

הטיגריס השואג בחג הסוכות  2019 ארחה עיריית תל אביב יפו את שבוע אומנות הרחוב הבינלאומית במסגרתה הוזמנו שישה אמני רחוב ליצור בנמל יפו. האמנים יצרו

לקריאה >
חגי האור ביפו

החיפוש אחר האו(ש)ר

הכל התחיל מהאור. כבר ביום הראשון כשנברא העולם נאמר ״וַיַּרְא אֱלֹהִים אֶת-הָאוֹר כִּי-טוֹב״ ומאז אנחנו לא מפסיקים לאהוב אותו ולחפש אותו גם בתוכנו. תחשבו על זה: כמה

לקריאה >
פסל נעורים נצחיים, אלי אילן

פסל נעורים נצחיים ביפו

נעורים נצחיים 1960 "עליי להודיע בכנסת, כי לפני זמן מה נתגלה על ידי שירותי הביטחון הישראליים אחד מגדולי פושעי הנאצים, אדולף אייכמן… אדולף אייכמן כבר

לקריאה >

סרטונים על יפו העתיקה

מפה של יפו העתיקה

פודקאסט ביפו העתיקה

תמונות יפואיות - סיור עצמאי ביפו העתיקה

המלצות על סיור ביפו העתיקה

לקוחות מרוצים
והרבה קבוצות ומשפחות שהחליטו לקחת פסק זמן לסייר ולהכיר את העיר


נעים להכיר
, אנחנו שתיים: תל אביב יפו, העיר שמהלכת עליי קסם, ואני מיכל, מורת דרך מוסמכת חיה ונושמת ללא הפסקה את העיר.
ביום יום אני לוקחת איתי אנשים לצעוד עם דופק העיר, לגלות אותה לחוות ולהתרגש.
בסיורים אנחנו מטיילים בין פינות מוכרות לפינות חבויות, בין מציאות לבין חלום, בין הנאה לבין ערך, כל פינה והסיפור שלה כל סיור והחן שלו.

נגן וידאו
שאלות נפוצות
ההמלצה שלי תלויה בשאלה מי אתם: מספר המשתתפים, גילאים, עונת בשנה, סיור בוקר או ערב, מטרת הסיור, ודרכי הגעה לסיור. 
ספרו לי ואשמח להתאים לכם את הסיור המושלם.
אפשר בהחלט לקיים סיור עבור שני אנשים ואפילו אחד. אך יש לקחת בחשבון שעלותו תהיה בהתאם לסיור פרטי. 
רוב הסיורים אותם אני מקיימת הם עבור קבוצות המזמינות סיור מותאם עבורם. מדי פעם, אני מפרסמת מועדים לסיורים אליהם ניתן להירשם ולהצטרף לסיור. את הסיורים תוכלו למצוא כאן בעמוד סיורי החודש, ניתן להצטרף לקבוצת וואצאפ שקטה בה אני מעדכנת במועדים.
 
ההמלצה שלי, קבוצה שאינה גדולה מ-20 משתתפים, עד מקסימום 25 משתתפים. התנהלות בקבוצה גדולה יותר איטית ומסורבלת ותפגע בטמפו של הסיור. 
אתם קבוצה גדולה יותר? דברו איתי, יש לי פתרונות.

אורך סיור מומלץ הוא שעתיים, עד שעתיים וחצי. מתקיימים גם סיורים לימודיים ארוכים יותר. 

"כולם היו בני" – אני אוהבת את כולם ולכל אחד יש אופי אחר ובעיקר אני אוהבת להתאים את הסיור הנכון לאופי הקבוצה. יחד עם זאת, הסיור בשכונת עג'מי, השכונה בה אני מתגוררת, אהוב עליי במיוחד – כי בו תוכלו לשמוע ולחוות מהחיים עצמם שבשכונה. יותר ויותר אני מגלה שהסיור "הבתים היפים של תל אביב" כובש את לב המטיילים.

כמובן, אשמח להמליץ לכם על מסעדות טובות בסביבת הסיור.

כמובן שאשמח לייעץ לכם בנושא מסעדות כשרות, כל עוד מדובר בכשרות רבנות עירונית.

מגוון הסיורים שלי הוא רחב ואין ספק שהצלחת הסיור תלויה במרקם הקבוצה וכמובן שאני אמליץ על הסיור שמתאים גם לכם.

בוודאי, אנחנו נברר את יכולות הקבוצה ונתאים מסלולים.

אני אישית איני מדריכה סיורים באנגלית, אך אני עובדת עם צוות מדריכים מצוינים שידריכו אתכם באנגלית. גם בסיור באנגלית אני אשמח לשוחח אתכם ולהתאים לכם מדריך מקצועי.

לצערי לא כל הסיורים נגישים, אך אני אשמח להתאים ולבנות סיור נגיש עבורכם, על פי הצורך

הסיורים מתאימים כחגיגת יום הולדת לאנשים שגדלו בתל אביב וגם לאלו שלא, מתאימים למקומות עבודה כפעילות גיבוש, גימלאים, משפחות , קבוצות נשים ואנשים מתעניינים שרוצים "לגלות" את תל אביב.

בהחלט, הסיור מתאים גם לשומרי שבת ויכול להתקיים ללא מערכת הגברה.

"איזה מזל התחיל לרדת גשם" – עבורי יום סגרירי הוא יום הוא נפלא לסיור בתל אביב. יש לא מעט מסלולים שבהם ניתן להסתתר מדי פעם מהגשם. סיור במגדל שלום, שכולל בתוכו תערוכות מגוונות, מחווה לתל אביב הקטנה, היא הזדמנות נהדרת ליום גשם. 

בחירת מלון היא באמת עניין של טעם ותקציב. ראשית, הגדירו לכם באיזה חלק של העיר תרצו לשהות: קרוב לים, קרוב לדיזינגוף, קרוב ליפו. בסופו של דבר תגלו שהכול קרוב. בכל זאת, אני שמחה להמליץ על כמה בתי מלון שהם מיוחדים בעיני

דילוג לתוכן