סיורים לימודיים

היכרות מעמיקה עם העיר ללקוחות פרטיים או לקתדרות לימודיות

קורסים, סדרות והרצאות

סיורי מוחות- להכיר את העיר לעומק ומכל זווית

סיור מוחות,  כך אני מכנה את הסיורים המיוחדים הללו  בהם מבקשים ממני היכרות מעמיקה עם העיר או בנושא מסוים. אלו סיורים בהם מביטים על העיר בזווית ראיה מיוחדת ועמוקה כשהעבר נמשך דרך ההווה אל העתיד. אם אתם כאלה, זה המקום עבורכם, בסיור חד פעמי, סדרה או בקורס מתמשך.

למה אני?

את העיר תל אביב ואת יפו אני לומדת להכיר כבר מעל 35 שנים, תוך כדי שיטוט ברחובות, באתרים, מוזיאונים, בתי עסק ומפגש עם האנשים. לא פחות מכך משוטטת בספרים ובארכיונים, ומגלה בה ללא הפסקה סיפורים מרתקים. אני אוהבת לגלות ולחקור סיפורים ולכתוב עליהם, וכמובן שהם הופכים להיות חלק מהסיור.

מדריכה סיורים לימודיים בקורסי מורי דרך והשתלמויות מורי דרך.

מיוחד, קורס מאה שעות להכרת העיר שממנו נהנו עובדי עיריית תל אביב יפו.

סיורים מיוחדים

במשך השנים כתבתי סיורי עומק ייחודיים מהם נהנו קתדרות לימודיות שונות, מועדוני גמלאים. בין הסיורים: הרחוב יזכור, ימים נעלמים, קוראים את העיר, סוד גלוי ואחרים.

סיור ימים נעלמים

'נמחק מלוח השנה׳, כך  מצאתי את עצמי אומרת שוב ושוב בהדרכות בהן הצפנתי ברחובות תל אביב אל רחוב טרומפלדור ובית הקברות המרתק שבו. י"א באדר, יום תל חי, פעם היה חרוט על כל לוח שנה!
זיכרון ושכחה… ואולי יש עוד ימים כאלו שנמחקו? תהיתי ויצאתי למסע מרתק  בעקבות התהוות לוח השנה הציוני.
 

סיור הרחוב יזכור

סיור במרחבי הזיכרון והשכחה שבעיר תל אביב.
"שני כוחות ניתנו לנו: זיכרון ושכחה. אי אפשר לנו בלעדי שניהם" / ברל כצנלסון
עם הקמתה של התנועה הציונית ועד ימי קום המדינה נדרשו קברניטיה לעסוק בעיצוב חגים, טקסים וסמלים ולצידם ימי זיכרון.

בסיור נדבר על זיכרון אישי, עירוני ולאומי, מיהם מעצבי הזיכרון אילו כוחות משפיעים עליהם וכיצד  הם באים לידי ביטוי בעיצוב הנוף העירוני במרחב התל אביבי?! כיצד הדבר בא לידי ביטוי בזמר העברי והיכן הם מוחבאים כקוד בשירים?!

סיור בין נקודות זיכרון בעיר בהם נספר, נשיר ונזכור!

להמשך קריאה >>

סיור סוד גלוי

סיפורים קטנים מאחוריי הרגע הגדול – הקמת המדינה ומה הקשר של כל זה לתל אביב. זה היה סוד: המקום, השעה, המשתתפים. הפעילות היתה קדחתנית, והסוד… לא נישמר. אותו יום שישי בשעה 4 אחר הצהריים קמה מדינת ישראל. אבל… איך מקימים מדינה ואיך מנהלים אותה בימים שלפני ואחריי. בסיור נספר סיפורים קטנים מאחוריי הרגעים הגדולים של הקמת המדינה ומה הקשר של כל זה לתל אביב. ואיך: "פתאום קם אדם בבוקר ומרגיש כי הוא עם ומתחיל ללכת…"

להמשך קריאה >>

סיור תל אביב של אלתרמן

לטייל עם מילותיו של אלתרמן בין בתי העיר ובתי השיר. אלתרמן כידוע מפליא לתאר את תל אביב על פינותיה השונות: השדרה, הכיכר, הבית, חלון הראוה ואין כמו לצעוד בין בתי השיר שכתב ולגלות דרכם את סודות העיר וסודותיו שלו. רבים משיריו מתרחשים בימי הסתיו ואני נפעמת מהשורה ׳צמרת גשומת עפעפיים׳ שולפת מהמדף העליון סודר דקיק ראשון ומצטטת: ׳עם הסתיו הרודף את רפרוף סודרך וגשמיו התופסים בכתפייך׳.

 

סיור בעג'מי

סיור ביפו מזווית אחרת. בין ים לסמטאות בין עירוני לכפרי, בין ישן לחדש – נסייר בשכונה, נספר את סיפורה מאז הקמתה ועד היום וניגע ברקמה האנושית העדינה של החיים עצמם. כמדריכה תושבת השכונה כמובן שאחלוק עמכם את שגרת החיים שבשכונה.
 

סיור אדריכלות

מסע קסום בעקבות הבתים היפים של תל אביב. שמעתם פעם קיר מדבר? סיפורה של תל אביב דרך אופנת הבניה המשתנה: איך בנו, מתי ולמה? מתי נולדה מצוקת הדיור בעיר ואיך התמודדו איתה? מה הקשר בין אדריכלות ואידיאולוגיה ואיך הם קשורים לאמרה המפורסמת של קוקו שאנל: "אופנה היא ארכיטקטורה, זה הכל ענין של פרופורציה". סיור בין פינות חן עירוניות גלויות ונחבאות מסגנונות הבניה השונים.
 

סדרת סיורים בתל אביב

סיפורה המלא של תל אביב, הקשר בין השכונות והחוט המקשר בין עבר הווה ועתיד, נוצר ברצף סיורים שיוצרים את התמונה.

השתלמויות מורי דרך

את הנושאים המיוחדים שחקרתי בתל אביב יפו אני נהנת לחלוק עם עמיתי מורי הדרך בהשתלמויות. כמו כן, מעבירה ימי הדרכה בקורסי מורי דרך בלימוד סיפורה של העיר.
קורסים
"אחרי הקורס אין לי ספק שאני עובד עירייה טוב יותר" העיד על עצמו אחד ממשתפי קורס תל אביב 100, קורס בן מאה שעות להכרת העיר מטעם ארגון העובדים של עיריית תל אביב, קורס שתוכנן והועבר על ידי. ניתן להזמין קורסים מגוונים על פי הדגשים שתבקשו.
 

חוות דעת על סיורים לימודיים

לקוחות מרוצים
והרבה קבוצות ומשפחות שהחליטו לקחת פסק זמן לסייר ולהכיר את העיר


נעים להכיר
, אנחנו שתיים: תל אביב יפו, העיר שמהלכת עליי קסם, ואני מיכל, מורת דרך מוסמכת חיה ונושמת ללא הפסקה את העיר.
ביום יום אני לוקחת איתי אנשים לצעוד עם דופק העיר, לגלות אותה לחוות ולהתרגש.
בסיורים אנחנו מטיילים בין פינות מוכרות לפינות חבויות, בין מציאות לבין חלום, בין הנאה לבין ערך, כל פינה והסיפור שלה כל סיור והחן שלו.

דילוג לתוכן