סיור בתל אביב בנווה צדק

סיור בנווה צדק - תוכן עניינים

סיור בנווה צדק - אהבה מעבר לפינה

אומרים שפירנצה רומנטית, ניו יורק שוקקת, פריס ציורית, לונדון תרבותית, אבל את הכל נוכל למצוא בסמטאות הקסומות של שכונת נווה צדק.

נווה צדק הינה השכונה היהודית העצמאית הראשונה שנבנתה במרחב החולות של יפו. השנה 1887. אני מזמינה אתכם לשוטט עמי בסמטאות הציוריות של השכונה עם סיפורי האהבה שהרטיטו את החולות.

לאחר הסיור אתם מוזמנים ללכת לאיבוד בסמטאות בהן לא טיילנו, לבקר בחנויות, לטעום מהגלידה המשובחת שבמרכז השכונה, אולי אפילו למצוא ספסל ולשיר את שיר האהבה התל אביבי אותו כתב נתן אלתרמן בהשראת אחד הסרטים שראה כאן בראינוע עדן: "רינה אני אוהב את השמים/ רינה אני אוהב את הספסל"

תוך כדי שאתם צועדים כאן בשכונה זכרו את דבריו של יוסף אליהו שלוש, הבן: " הפעולות שעשינו יראו אולי קטנות אבל בזה אני מאמין שמהפעולות הקטנות האלו נעשים ויצמחו מהן דברים גדולים".

ועוד נגלה:

מתי נשמע קול צופר הרכבת הראשון? מה הקשר בין עגנון לאבולעפיה? מה קרה מעבר לגשר שלוש? מה הקשר בין שטר כסף לפרס נובל? ובעיקר- נגלה שבכל זאת יש בה משהו!

* סיור מומלץ גם בשבת

מה עושים בנווה צדק - מקומות מומלצים בנווה צדק

מוזיאון נחום גוטמן

נחום גוטמן הוא ללא ספק אחד האנשים שאני חבה לו את התאהבותי בתל אביב יפו.
גוטמן הגיש לי בציוריו ובסיפוריו את קסם המזרח של יפו ואת ימי התום של תל אביב הקטנה. בזכותו, יכולתי לדמיין סוור ערבי בנמל יפו וגמל מקבל את פניי העולים בחיוך. . את רגע כניסת השבת בתל אביב ואת ברנר משקיע נעליו בחולות נווה צדק. שביל קליפות התפוזים, לעולם יהיה השביל בו צעדתי לראשונה אל תל אביב ועמו הציטוט שהפך לברכה שגורה בפי וחלק מכרטיס הביקור שלי.
אם היה ניצוץ ילדי בהתאהבותי בעיר, זה היה בזכותו של גוטמן.

ספרו החופש הגדול, אמנם מתרחש במושבה רחובות אבל זה הזמן דווקא להגיע לתל אביב. בלב שכונת נווה צדק שוכן לו המוזיאון בו תוכלו לחוות את תל אביב מתוך יצירתו של גוטמן.
לכבוד סוף החופש הכניסה חינם ויש גם סדנאות מקסימות לילדים…

פארק המסילה הוא מתחם חדש בגבולה של שכונת נווה צדק

המלצה על סיור נווה צדק - עופר גביש מטייל איתי וממליץ

לו ידעו ש"י עגנון, ברנר, הרצל, שלוש, רוקח (ושלא יעלב לי אף אחד שלא הזכרתי) כיצד את מביאה את סיפורם ומחייה את רוחם, היו חוזרים לנהל לנו את העיר העברית הראשונה, בחזיונות והזיות, בשמחה ובאהבה (בהמון אהבה).

טיילנו איתך ברחובות יפו ונווה צדק, והיה לנו יום נהדר. היית מעניינת, מצחיקה, מרגשת, את יודעת המון, ויודעת גם להעביר את מה שאת יודעת (וזה ממש לא כל אחד יודע…). תפרת עובדות היסטוריות עם רכילויות בנות מאה שנה, מודרניזציה עם מבנים בני אלף. אפילו עם מזג האויר הסתדרת, אילתרת בין הטיפות ובין המעלות, לא התרגשת ושמרת על חום-רוח. 

אשרי העיר שכך מטיילים אותה.

אשמח לשתף פעולה בעתיד.

עפר גביש

נווה צדק מפה

מקום חניה מומלץ בנווה צדק

חניון התחנה – בכניסה לנווה צדק

שתפו עם חברים!

Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
לקוחות מרוצים
דילוג לתוכן