הרצאות בתל אביב

לטייל מהכורסה עם מיכל ששון ביבי

מה שהקירות יודעים לספר

סיפורם של בתי תל אביב הוא לא רק סיפור של לבנים וחומר, כי אם סיפורה של תקופה. בהרצאה נגלה מה מסתתר מאחורי סגנונות האדריכלות ואיך כל זה קשור לאידיאולוגיה ואופנה

יפו עיר אגדה

כשאמונות ואגדות נפגשות לחוף ימה של יפו ההבדלים נעשים קטנים הרבה יותר.

קבלו את נח, יונה, פטרוס ואנדרומדה ( ולא רק אותם) מזווית אחרת…

קוראים את העיר

אלתרמן ותל אביב, פגישה לא שגרתית בין משורר לעיר. אלתרמן מצייר במילים את תל אביב, בתי העיר הופכים לבתי השיר ומהם נגלה סוד קסמה של תל אביב.

"לאוהבי תל אביב ולאוהבי השפה העברית אני ממליצה בחום על ההרצאה של מיכל " לקרוא את העיר ", השזורה בשיריו של אלתרמן. הרצאה מלאת עיניין ורגש שלקחה אותנו לימיה של ראשית העיר, רחובותיה וקסמיה. היה תענוג! תודה רבה לך מיכל"

ענת ממועדון תרבות מרכז קהילתי צהלה

היא מדינת ישראל...

ה' באייר תש"ח 

דוד בן גוריון מכריז בתל אביב על הקמת מדינת ישראל

אבל… איך מקימים מדינה? כיצד ייקבעו המוסדות העליונים? איזה שם יהיה לתינוקת?

וסיפורים נוספים בהרצאה מרגשת

על הרגעים הקטנים מאחורי הרגע הגדול…

בן גוריון הכרזת המדינה

כשהסיור מגיע עד אליכם…

הכל התחיל בימי הקורונה הראשונים, כשהקהל שמטייל איתי ואני לא פחות מהם כמהנו לסיפורי העיר הגדולה.

באותו בוקר של סגר ראשון החלטתי להפוך את הסיורים שלי להרצאות וגיליתי שאני אוהבת אותם לא פחות. ועוד מצאתי שלהרצאה יש יתרון: אם בסיור אני כבולה לשכונה אחת במסגרת ההרצאה אני יכולה לספר נושא שנפרש על פני כמה שכונות.

מאז אני נהנית להגיש לכם את ההרצאות בזום – אתם בבית וגם אני או להגיע אליכם, למועדון הקהילתי, לפעילות תרבות בבתי אבות והורים, במרכזים עירונים, בקיבוצים ובמושבים. לכם נותר רק לבחור את נושא ההרצאה.

ההרצאות מתקיימות בשעות הבוקר או בשעות אחר הצהריים/ ערב ומתאימות מאוד לימי החורף הקרים או הקיץ החמים.

 

הרצאות העשרה

כשתל אביב מגיעה אליכם הביתה. הרצאה היא הזדמנות נהדרת להכיר את סיפורה של העיר תל אביב יפו כל אחת לחוד ושתיהן יחד בעקבות נושא מעניין. בעוד בסיור אנחנו מטיילים ומתמקדים בשכונה מסוימת, בהרצאה יש לנו אפשרות "לראות" את כל העיר. ההרצאה נותנת לנו אפשרות ליהנות מהסיפור ללא מגבלות חניה, הליכה ותנאי מזג אוויר, כי אין כמו לשבת ביום חמסין בחדר ממוזג, או ביום גשום בחדר מחומם עם כוס קפה ולהכיר את העיר. 

הרצאות בזום

בהרצאה – אני יכולה להגיע אליכם, אבל בהחלט אפשר גם להיפגש דרך המסך בהרצאות זום

הרצאות לגמלאים

את הסיורים הרגליים ברחבי העיר הפכתי להרצאות חווייתיות, כך שהעיר מגיעה אליכם. הסיפורים מועברים בעזרת מצגת עשירה בתמונות מפעם ועכשיו. כך אנחנו חווים את העיר עצמה. כמו כן, הרצאות יכולות לשמש כהרצאת מבוא לפני סיור, או סדרת סיורים. 

לעוד הרצאות – תשאלו אותי

חוות דעת על הרצאות