סיורים בתל אביב

מלונות מומלצים בתל אביב

בתי מלון שהתארחתי והתאהבתי
להמליץ על מלון היא חוויה מורכבת. בתל אביב יש אינספור מלונות מעוצבים ונעימים. אז איך בוחרים בית מלון?

אתם מעדיפים את הקרבה לים או את הקרבה למרכזי התרבות? מלון רק לישון או גם לשהות בחדר? זקוקים להרבה חדרים או משהו קטן ואינטימי? עם ילדים או בלי? וכלבים? וכמובן, מעל הכול, יש את עניין המחיר? אני תמיד מחפשת את הסיפור המיוחד מאחורי המלון.

תוכן עניינים

מלון קאסה נובה Casa Nova

אחד מהמלונות הכי מיוחדים שתמצאו בעיר. מלון בוטיק קטן של 6 חדרים בלבד, נחבא בין סמטאות העיר העתיקה של יפו וצופה אל הים. מלון להתרגע באווירה מיוחדת.

להזמנה לחצו כאן

מלון בוטיק ביפו – המלצה על מלון סודי 

קזבלן הוא אחד מהסרטים המזוהים עם יפו: הבחור השרירי שמתאהב בבת השיכון שהגיעה מפולניה. קזבלן שמו, שכן הוא הגיע מקזבלנקה, עיר חוף במרוקו ושמה הוא ״הבית הלבן״. קאזה- בית בלאנקה-לבן.

יפו, עיר חוף, וכשמה כן היא : יפה ! בערבית: ׳ערוס אל באחר׳: ׳כלת הים׳ וככלה ביום חתונתה היא כלילת יופי ולבושה לבן.

סמטת המזלות, יפו: זוהי הסמטה המערבית ביותר מבין סמטאות העיר העתיקה. פעם היה זה חלק מהרובע הנוצרי שבעיר ועל כן נבנה שם ה ׳קאזה נובה׳- ׳הבית החדש ׳ששימש כמקום לינה לעולי הרגל הנוצרים בהגיעם לארץ הקודש ובקיצור אכסניה. בצמוד לה על פי כללי ההיגיון נבנתה גם כנסיה. 

להמשך קריאה >>

מלון BackStage תל אביב

במרכז תל אביב, בסמוך לכיכר דיזינגוף, מלון BackStage מרשת מלונות אטלס הוא מלון אורבני שמעניק חווית אירוח שמתכתבת עם סיפורו ההיסטורי של הבניין, ששימש בעבר את תיאטרון האוהל. 

להזמנת חוויה במלון לחצו כאן

מאחורי הקלעים – מלון עם סיפור

לקול תשואות הקהל יצאנו מהמעלית אל חדר מספר 3. השטיח האדום לא הותיר ספק: אולי המקום נקרא ׳מאחורי הקלעים׳

אבל כל מה שעושים כאן הוא כדי להשאיר אותך בקדמת הבמה.

כך התחילה חופשה בת 3 ימים בתל אביב, העיר בה אני חיה ואותה אני מספרת. תיק קטן, 4 קילומטר מהבית, סביבה מאוד מוכרת ובכל זאת אחרת.

הבחירה בבית המלון Backstage  לא הייתה מקרית, רציתי חופשה עם סיפור ואת הסיפור הזה במיוחד.

להמשך קריאה >>

ארוחת בוקר שהיא הצגה

מלון INK

הבניין החדש שמספר באדריכלות שבו את סיפורי העבר. מעוצב ונעים.

להזמנת חוויה במלון לחצו כאן

מלון INK

איך אומרים דיו באידיש?

רחוב ברנר הוא רחוב קטן בין רחובות גדולים אך אין גודלו מעיד על שמו של האיש אודותיו נקרא. יוסף חיים ברנר, איש העלייה השנייה, סופר ומורה ואולי יותר מכל האיש שלא חסך מילים ואת שבט הביקורת בתיאור החיים ועוולותיהם ומי שהפך לסמל מאורעות הדמים ביפו ב תרפ״א.

מצדו האחד של ברנר רחוב שינקין שוקק חיים, מסחר ובתי קפה, מצדו השני רחוב בלפור ארוך, שקט ומוצל והוא ברנר כעשרה בניינים מכל צד ללא חן כלשהו כמעט עזוב ומיותם. את שלושתם: בלפור, שינקין וברנר בולע אל קירבו אלנבי ובאחת הם מתמזגים בשאונה של העיר.רחוב ברנר של היום הוא לא ברנר של פעם. אם תתעו ותיכנסו אליו במקרה בוודאי תופתעו מבנייניו המוזנחים להפליא בשעה שכל העיר מדברת שימור. אבל התבוננות שניה בהם תסגיר את יופיים בימי ראשית וכל אחד מהם סופן בתוכו סיפורים אנושיים, אדריכליים ותרבותיים.

להמשך קריאה >>

מלון פרימה סיטי תל אביב

מלון קטן שמעוצב יפה באווירה נעימה 2 דקות מהים. 

להזמנת חוויה במלון לחצו כאן

מאפו ומלון פרימה סיטי

לכתוב ספר בעברית! זה היה חידוש יוצא דופן. אברהם מאפו, סופר, מורה ואיש ההשכלה הוציא לאור בשנת 1853 ספר בשפה העברית בשם ׳אהבת ציון׳
ואם כי זכה בתל אביב לרחוב, לא רבים שמעו אודות האיש שספרו הוא מעין סמן דרך בהתעוררות הלאומית ואהבת ציון בפועל. הרי מי ידע לפני כן להגיד ׳אהבה׳ בעברית.
כשחלפתי ברחוב מאפו שמחתי לגלות שמלון פרימה סיטי מלון פרימה סיטי השוכן בו ועיצובו עירוני חדשני מנגיש לנו את דמותו של מאפו כאילו אקראית, פה ושם בשלט או תמונה.
אני כידוע אוהבת מחוות שכאלו כי כמו באהבה לא תמיד צריך להגיד, אתה פשוט מרגיש.
 
במילה אחת מלון פרימה סיטי הוא מלון נעים ומזמין ואם כי בשמו ׳ברח׳ מן העברית בעיצובו מזכיר לנו ברמזים קטנים פה ושם שאנחנו בתל אביב בכלל וברחוב מאפו בפרט.
עבורי זו ההזדמנות נהדרת לפרגן למלון הממוקם דקותיים מהים ו5 דקות מהפועל להזדנגף, עליהם אכתוב בהזדמנות הבאה.

להמשך קריאה >>

מלון בראון ביץ' תל אביב

מלון אורבני מעוצב במגוון חדרים. המלצה שלי, חדר עם מרפסת 2 דקות מהים. 

להזמנת חוויה לחצו כאן

מלון מומלץ בתל אביב ליד הים – בראון ביץ'

׳כשהים רגוע הסיפורים מסעירים׳

כך נקרא הסיור שלי לאורך הים,  בו בכל צעד אני שוזרת איזו דרמה היסטורית, שיר שנכתב, או סיפור אודות דמות שקורותיה נכרכו בתולדות העיר.

השבוע אני  בתוך הסיפור. זה לא משהו מהספרים אלה משהו מהחיים.

העולם סביבי סוער ואני צופה אל הים הרגוע. בין הבומים הרועמים של תאונת הדרכים, הירי מעזה וההתלהמות ביפו, חיפשתי לי שקט. ושקט בשבילי הוא להרגיש בבית. אבל  בבית לא היה שקט, ואני עברתי לצידו השני של המקף – לתל אביב.

המובן מאליו עבורי כלל לא עלה בדעתי, אבל למזלי עלה בדעתם של שני ילדיי המדהימים שמבינים משהו בלב של אמא, ושיגרו אותי ללון במלון התל אביבי, בראון ביץ׳  שבקצה רחוב טרומפלדור, אל מול חוף הים.

ממרפסת החדר הצופה אל הרחוב אני יושבת ומתבוננת באנשים שחולפים למטה, משהו בהליכה התל אביבית הבוטחת כאילו השתנה ונדמה כי העוברים ושבים מהלכים כמו על קצות אצבעות, תרים בעיניהם אחרי מרחב מוגן,  או שמא כל זה רק בדמיוני ?

אכן, כשהים רגוע הסיפורים מסעירים. וכיוון שאודות סערות השעה אין צורך שאוסיף לפי שעה, בחרתי לספר על המלון.

להמשך קריאה >>

מלון מומלץ בתל אביב, בראון ביץ

אברם הוסטל

 

מרכזיית הטלפונים ההיסטורית של תל אביב הפכה עבורנו לחוויית לינה ברמת הוסטל מעוצב להפליא עם פינות קסומות למפגשים חברתיים. 

לצפייה במלצה שלי לחצו כאן

להזמנת חוויה לחצו כאן

דירת Airbnb במרכז העיר 

השיק שבמינימליזם

שבת בצהריים, חצי שמש, חצי גשם
אני שמה פעמיי לשיטוט בעיר תוך שאני מכוונת להגיע ליעד : שמשון הגיבור 3.
אני צועדת בין רחובות מוכרים לצדדיים כיכר הבימה , תרס״ט, דיזינגוף, שמריהו לוין, הנביאים… עוד רגע יגיע שמשון הגיבור, השופט האחרון , צמוד כמתבקש לרחוב השופטים.
בנייני הסגנון הבינלאומי מלווים אותי תוך כדי הליכה, רובם לא זכו עדיין לעדנה אך למרות זאת אני נהנית מהחצרות וממגוון המרפסות , מסבירה לעצמי כאילו בפעם הראשונה את היופי שבעידון.
שמשון הגיבור 1 כמו 3 הם כאלו, המרפסות הן שעושות את ההבדל בין בנין אחד לשני, גם השימור כמובן. קומה ראשונה. הדלת אמנם ללא שלט אך לא מותירה ספק: הגעתי ליעד. @prat : space
היא דירת אייר בי אנד בי בעיצוב מודרני, נקי ומינמליסטי מבית חנות העיצוב בשכונת החשמל PRAT LIVING
׳גאוני׳ אני אומרת בקול למראה החדר השקוף, ועינב מראה לי איך ברגע כשהיא מסיטה את הווילונות הוא הופך לחדר פרטי.

להמשך קריאה >>

תוכן עניינים
 
בואו נדבר..
התקשרו עכשיו


נעים להכיר
, אנחנו שתיים: תל אביב יפו, העיר שמהלכת עליי קסם, ואני מיכל, מורת דרך מוסמכת חיה ונושמת ללא הפסקה את העיר.
ביום יום אני לוקחת איתי אנשים לצעוד עם דופק העיר, לגלות אותה לחוות ולהתרגש.
בסיורים אנחנו מטיילים בין פינות מוכרות לפינות חבויות, בין מציאות לבין חלום, בין הנאה לבין ערך, כל פינה והסיפור שלה כל סיור והחן שלו.

דילוג לתוכן