סיורים בשבת בתל אביב

שבת בבוקר בתל אביב

שבת בבוקר יום יפה – כשביאליק עלה לארץ הוא בחר, לאחר לבטים לקבוע את ביתו בתל אביב ולא בירושלים. כמו רבים בתקופתו ביאליק ניהל את חייו על המתח  בין ישן לחדש בין מסורתי למודרני בין האידיש לעברית, אותן סמלו ירושלים ותל אביב בהתאמה. ברצונו לשמור על הערכים היהודים הנהיג ביאליק כעבור זמן מה את מוסד "עונג שבת", מפגש רב משתתפים בו שמעו הרצאות ודנו בנושאים שונים הקשורים בין היתר בארון הספרים היהודי. החשש מפני התדלדלות ערכי הרוח היהודית (ולא הרבנית) היה גדול וביאליק ביקש לעבות את תוכנה התרבותי של העיר העברית הראשונה.  הוא ביקש לעצב עיר  מודרנית שאוגדת בהווייתה את ערכי היהדות והציונות יחד עם ערכים ליבראליים  ופלוראליסטים.

חלפו שנים ופה ושם מנסים להחיות מפגשים ברוח עונג שבת של ביאליק.  אבל לי יש את פינת עונג השבת שלי אליה אתם מוזמנים להצטרף: סיורים  בשבתות ברחבי העיר תל אביב, בהם אנחנו מתוודעים לערכים שמהם נבנתה העיר בחומר וברוח וכל זה תוך חוויה קסומה שתשאיר לכם טעם של עונג שבת!!

נווה צדק בשבת

סיור בשכונת נווה צדק נהדר גם בשבת. בבוקר נדמה שהשכונה עוד שקועה בתרדמה ולקראת כולם מגיעים לגלות את 'החוץ לארץ שבארץ' השכונה הציורית.

אבל אני אגלה לכם סוד: בעוד מגרש המשחקים והמדשאה שבכניסה לשכונה, לצד מגרש החניה והרחוב המרכזי, רחוב שבזי עמוסים באנשים, אני ממליצה לכם לחמוק לסמטאות הצדדיות והקסומות. ללכת ולהתבונן, שכן תוך כדי טיול ישן וחדש מתחלפים ללא הפסק, אפשר לגלות תבליטים וקישוטים שונים שמעטרים את הבניינים, פה ושם כניסות מסוגננות, מרצפות מצוירות ושלטים: "נא לשמור על השקט".

השקט כאן בשבת הוא אחר שכן  מערבלי הבטון המסתובבים כאן ללא הרף  באמצע שבוע, ברעש מחריש אוזניים, מחדשים ומשנים את פני השכונה ללא הפסקה,  אפילו הם נחים בשבת.

טיול בתל אביב בשבת – סיורים שאפשר להזמין בשבת

יפו העתיקה, עג'מי, נווה צדק, המושבה האמריקאית, שדרות רוטשילד, סיור אדריכלות, פארק הירקון.

3 תגובות

    1. שלום רחל, סיורים בשבת לרב עבור קבוצות שמזמינות עבורן.
      על מנת לקבל עידכון לסיורים בהרשמה שלחי לי הודעת ווצאפ, 052-6620190 ותקבלי לנייד
      מיכל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שתפו עם חברים!

Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
לקוחות מרוצים
דילוג לתוכן