סִּיּוּרִים בְּיָפו

סיורים מומלצים

אומרים שפירנצה רומנטית ניו יורק שוקקת פריס ציורית’ לונדון תרבותית. אבל את הכל נוכל למצוא בסמטאות הקסומות של שכונת נווה צדק. נווה צדק הינה השכונה היהודית העצמאית הראשונה שנבנתה במרחב החולות של יפו בשנת 1887. אני מזמינה אתכם לשוטט עמי בסמטאות הציוריות של השכונה עם סיפורי האהבה שהרטיטו את החולות

שוק הפשפשים הוא  הפינה שלי : ככל שאני נמצאת בו יותר הוא  מפתיע יותר:  שוק של 50 גוונים (לפחות)  של אפור  טבול בהרבה צבע , רחובות רועשים וסמטאות שקטות. שוק שיש בו  ישן וחדש ומשלב שוק  עם שיק. אמנות חדשה לצד מלאכות שנעלמות מהעולם ואנשים חמים.. שוק שהוא  קופסת הפתעות וכל פעם מזמן לי משהו מרגש.

'השתגעת לגור ביפו?' שאלו אותי ואני קבעתי בה את מקום מגוריי. בשכונה הכי לא קונבנציונלית שיש:  בין חוף ים כחול ומרהיב לסמטאות ציוריות  שהם התפאורה לריקמה האנושית  המיוחדת והעדינה של השכונה. שיחה טובה  בין שני אנשים מתחילה בדרך כלל דרך הבטן. כוס קפה או משהו מתוק… אתם מוזמנים  להצטרף לסיור אחר…

סיור לפינה קסומה ופחות מוכרת בעקבות דמויות מרתקות וציוריות שקסם המזרח במאה ה- 19 משך אותן אל המרחב היפואי, ממתחם התחנה והמושבה האמריקאית

סיורי סיפורים וטעמים בשווקים של העיר – שוק הכרמל / שוק לווינסקי / שוק התקווה. שווקי העיר

סיור לסמטאותיה הקסומות של יפו העתיקה עם סיפורים מצחיקים וסיפורים מרגשים, עם ריחות תפוזים צלצולי פעמונים וספינות מפליגות עד קצה האופק. כי אין כמו יפו בלילות… ובימים.

יוצרים ויצירה
כשנחה עליי המוזה

עגונות בחולות – בעקבות יצירתו של עגנון. בין חולות ותכול שמיים – יפו ותל אביב של נחום גוטמן. בכל זאת יש בה משהו – תל אביב של אלתרמן . רוח נשית – משוררות שיצרו בעיר. בין בתי השיר והעיר – תל אביב כמושא המשוררים והסופרים

סיור לאורך השדרה הראשונה של יפו במבט אחר, חושף את יופייה של העיר הלבנטינית- מודרנית  שהתפתחה כאן מראשית המאה ה-20

אומרים שמאחורי כל גבר מצליח עומדת אשה חזקה. ההיסטוריה הנציחה את הגברים אנחנו נחפש את הנשים שמאחוריהם.

מאחורי כל דלת יש סיפור אנושי. ריח או צליל הבוקעים מבעדה לפעמים, מרמזים משהו. בסיור הדלתות נפתחות ואנחנו נפגשים עם האנשים שמאחוריהם. סיורים בשילוב מפגשים.

לעוד סיורים – תשאלו אותי

לא רוצים לישון רוצים להשתגע | סיורי לילה

שותות ומשוטטות / חופשי על הבר

חלק מסצנת חיי הלילה של תל אביב מתרחשת בברים הנסתרים של העיר. כל בר והאופי המיוחד. בסיור נגלה ארבעה ברים כאלו,  נשמע על הרעיון שעומד מאחורי כל אחד מהם וניכנס לחוות את המקום.

סִּיּוּרִים בְּחודש הקרוב

לאן מטיילים החודש

סיור מזמר
בעקבות לוח השנה הציוני

על ימים שנעלמו, התחדשו והשתנו בבניית האתוס הציוני ובהקשר התל אביבי. הסיור מועבר על ידי, מיכל, מומחית בהדרכות תל אביב יפו ועופר גביש חוקר זמר שינגן ויספר את הסיפורים מאחורי השירים.

יום שישי 25.6 | בשעה 9:00 בבוקר | מסך הסיור 4 שעות | עלות 150 ₪ למשתתף

סיורים ביָפוֹ

לדעת, להכיר, לאהוב

סיור מוחות או סיור חוויות

כולם בתפירה אישית

כל סיור בעיר הוא חוויה אחרת. יש כאלו שידע עבורם הוא חוויה ויש את אלו שמעדיפים חוויה חושית. יש כאלו שאוהבים סיור בקבוצה גדולה ויש שאוהבים בחבורה קטנה.
המומחיות שלי היא להתאים לכם את הסיור המדויק בשבילכם. לאופי הקבוצה, לעונת השנה ואפילו לתקציב. כל אחד מהסיורים יכול להיות מעמיק יותר או חושי יותר. אנחנו נשוחח ונקבע את הסיור הנכון עבורכם.
הסיורים מתאימים כגיבוש למקומות עבודה, משפחה או חברים, קבוצות גימלאים, קתדרות לימודיות וחוגי מטיילים, טיולים שבשגרה וטיולים לאירועים מיוחדים: מסיבת רווקות, פרישה ממקום עבודה, ימי הולדת, אזכרות ואירועים נוספים.

סיורי
ימי
הולדת

סיורים בתפירה אישית בעקבות מחוזות ילדות בעיר, כי כל אחד והתל אביב-יפו שלו.

קורסים,
סדרות
והרצאות

היכרות מעמיקה עם העיר בהתאמה ללקוחות פרטיים או לקתדרות לימודיות 

גיבוש
למקומות
עבודה

סיורים חווייתיים עם ערך בפינות השונות של העיר בהתאמה לאופי הקבוצה

הסיפור שלי עם
תֵל אָבִיב-יָפוֹ
זה סיפור אהבה...


נעים להכיר
, אנחנו שתיים: תל אביב יפו, העיר שמהלכת עליי קסם, ואני מיכל, מורת דרך מוסמכת חיה ונושמת ללא הפסקה את העיר.
ביום יום אני לוקחת איתי אנשים לצעוד עם דופק העיר, לגלות אותה לחוות ולהתרגש.
בסיורים אנחנו מטיילים בין פינות מוכרות לפינות חבויות, בין מציאות לבין חלום, בין הנאה לבין ערך, כל פינה והסיפור שלה כל סיור והחן שלו.

אני מביאה דרך הסתכלות מיוחדת על הדברים,
מעלה רעיונות ושאלות עכשוויות הנוגעות בכולנו עם שילוב של מפגשים אנושיים ריחות וטעמים במקומות מפתיעים.

מורת דרך מוסמכת רק (כבר) למעלה מ – 30 שנים, בוגרת תואר ראשון ושני בלימודי ארץ ישראל, אבל לא מפסיקה ללמוד אותה לרגע: את עברה של העיר מספרים ארכיונים וסיפורים אישיים, אך גם את ההתרחשות העכשווית ומגמות ההתפתחות בה. זו העיר שבה אני חיה, עובדת ומבלה.

לקוחות מרוצים