סיור אוכל בשוק הפשפשים

סיור קולינרי בשוק הפשפשים

איך גנבו הצרפתים לאיטלקים את הזכויות על אחד הקינוחים השווים?!

אם מסתכלים על מה שבתוכו הוא נקרא קרם שניט. אם מסתכלים על מה שבחוץ ומתענגים על דפדפי בצק  העלים שלו שמתעופפים ומתפצפצים בפה הוא נקרא 'mille foglie–אלף עלים'. מקור הבצק המשובח הזה הוא כפי הנראה בנאפולי. הצרפתים הוסיפו לשמו בקלילות יתר שתי הברות ושינו  אותו מנאפולי לנפוליאון. (עוגת נפוליאון). המתוק הזה המשיך לחצות גבולות ברחבי אירופה וקיבל גרסאות שונות לשם, לבצק ולמה שבתוכו. נפוליאון אמנם הצהיר ש"הצבא צועד על קיבתו" ולמרות זאת כשכבש את יפו לא הביא אתו מנה כזו.  מי שדווקא לא ויתרו עליה היו היקים בני העליה החמישית שהביאו לכאן במזוודות לא רק חליפות 3 חלקים אלא גם את תרבות בתי הקפה ואתם הקרם שניט.

מסתבר ולא בפעם הראשונה, שמאחורי סיפורי אוכל מסתתרת יוקרה לאומית.

זהו סיפורו של הקרם שניט בין נאפולי לנפוליאון

את אחת ממנות הקרם שניט המשובחות בעיר תוכלו למצוא ב מילק בייקרי שבשוק הפשפשים (לרב בהזמנה מראש), שהיא  אחת התחנות המתוקות  בסיור 'להתאהב ביפו דרך הבטן'.

עונת המלפפונים

בשיטוט האין סופי שלי בעיר צדה את עיני ברחוב צדדי ביפו דלת זכוכית וכיתוב ירוק עליה: "now open". הדלת דווקא היתה נעולה אבל צנצנות המלפפונים שהשתקפו ממנה סקרנו אותי ואני נשארתי עומדת מנסה את מזלי בנקישות קלות. זה היה משתלם ומפתיע כשבחור צעיר עם רעמת תלתלים פתח את הדלת בפניי. ג'יקוב, הציג את עצמו תוך שהוא לוחץ את ידי ואני הפלגתי עם כל השאלות שלי. הוא עלה לארץ לפניי 3 שנים ממרילנד שבארצות הברית. למה? " כי נהדר כאן! ואין כמו יפו. מצאתי את עצמי מדבר הרבה בטלפון עם החברים שלי וחשבתי שיותר יעיל להחמיץ מלפפונים". ג'יקוב הוא בחור מאיר פנים את החמיצות הוא משאיר למלפפונים בלבד. הוא שולף מהמקרר קערת פלסטיק ירוקה ששוחים בה כמה עשרות מלפפונים מאושרים. הקערה מתלבשת בדיוק מוקפד בארגז האופניים שבחדרון וג'יקוב מגיש לי טעימה. לא ידעתי שמלפפון יכול להיות כל כך טעים. אני מתיישבת על הספסל שהוא חבית חתוכה מרופד בבד ירוק, כי למרות שהמקום קטנטן הנגיעות הקטנות בעיצוב החלל מרתקות אותי כמו גם איש המלפפונים. ואין לי כוונה למהר ולצאת מכאן. ג'יקוב מגיש לי מלפפון נוסף ואני מופתעת "שאורמה" אני ספק אומרת ספק שואלת והוא מאשר בהינהון. אני מצטיידת בכמה צנצנות מלפפונים בטעמים שונים ומגלגלת בראש את מי אני הולכת להזמין הערב לכוס עראק עם מלפפון חמוץ.

שתפו עם חברים!

Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
לקוחות מרוצים
דילוג לתוכן